ДИЗАЙН ВІТРИН В ПРОСТОРІ МУЗЕЮ

Музейні вітрини - це частина обладнання, з якої безпосередньо належить мати справу відвідувачам. Як виглядатимуть ті чи інші вітрини в загальному просторі музею, має дуже важливе значення. При цьому вибір музейних вітрин залежить від багатьох різноманітних факторів, серед яких не вартих уваги просто немає.

Сучасні музейні вітрини і вітринні комплекси є обрамленням представлених в музеях експонатів і навіть своєрідним доповненням до них. Але не можна також забувати про збереження експонатів, тому вітрини в музеях слугують ще і надійним захистом як від посягань злодіїв або вандалів, так і від впливу факторів зовнішнього середовища.

Музейні вітрини сьогодні бувають різними: прямокутними, трапецієподібними, кутовими, круглими і напівкруглими. При цьому огляд експонатів у вітринах може забезпечуватися як з одного боку, так і з декількох.

Серед усіх вітрин для музеїв виділяють такі найбільш популярні типи як вітрини-столи, вітрини-тумби, вітрини-колони і настінні вітрини. Музейні вітрини-столи і вітрини-тумби представляють собою конструкції для горизонтального експонування, вітрини-колони - для кругового, а настінні вітрини - для вертикального експонування.

Настінні вітрини, вітрини-столи і вітрини-тумби мають скління у вигляді ковпаків, які для зручності обслуговування цих вітрин можуть фіксуватися в піднятому положенні. У вітринах-колонах, в свою чергу, скління виконується у вигляді циліндричних або призматичних конструкцій з доступом для обслуговування через відкривання дверей.

Як можна помітити, різноманітних конфігурацій музейних вітрин існує чимало, завдяки чому вдалу модель вітрини можна знайти для різного дизайну музеїв. Але все ж типові конструкції музейних вітрин далеко не завжди здатні задовольнити потребам розробленої концепції конкретного музею, в результаті чого доводиться намагатися такі конструкції переробити або ж доопрацювати.

Оптимальним рішенням у подібній ситуації може стати індивідуальне проектування і виготовлення музейних вітрин. Наприклад, в Майстерні музейних проектів Олександра Антонця ми можемо виконати для вас проектування і виготовлення вітрин для музеїв чи інший музейних меблів за індивідуальним замовленням. Наші фахівці запропонують на ваш вибір кілька ескізів вітрин, а також допоможуть підібрати необхідні матеріали, фактуру або колір.