Семінар у Житомирі «Як сьогодні створюються нові музейні експозиції в Україні»

1.03.17 у Житомирі відбувся семінар під назвою «Як сьогодні створюються нові музейні експозиції в Україні». Захід відбувся за ініціативи керівництва Житомирського обласного краєзнавчого музею. В актовому залі міської бібліотеки зібрались музейники Житомирської області. Олександр Антонець (Майстерня музейних проектів Олександра Антонця) та Вячеслав Верещагін (Науково-інноваційний Центр «Спеціалізовані музейні інформаційні технології») розповіли про власний досвід створення музейних експозицій в українських музеях. Розповідь супроводжувалась демонстрацією відеоматеріалів. Завершальна частина семінару відбулась у колі фахівців Житомирського обласного краєзнавчого музею. Тема співбесіди - створення нової експозиції музею в приміщеннях будівлі колишнього Магістрату в Житомирі. Будівля, наразі, в стані незавершеного ремонту. Для виконання подальших робіт необхідно визначитися з технічними умовами щодо пристосування до потреб майбутньої експозиції. Остаточного бачення концепції експозиції поки що немає. Спочатку необхідно визначитись музейним фахівцям, розробити наукову концепцію майбутньої експозиції. Вже потім можна розробляти дизайн-концепцію. Олександр Антонець висловив думку про те що Житомирський обласний краєзнавчий музей має шанс створити новітній варіант експозиції в рамках краєзнавчого музею. Необхідно лише відмовитись від штампів минулого і всі зусилля спрямувати на створення дійсно сучасної експозиції.