Відкриття музею М.Д.Леонтовича

22.08.16 відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття музейного комплексу М.Д.Леонтовича. Роботи над реконструкцією музею та могили Леонтовича тривали півтора року. Фахівці МАЙСТЕРНІ МУЗЕЙНИХ ПРОЕКТІВ ОЛЕКСАНДРА АНТОНЦЯ поетапно розробили проект реконструкції будівлі музею, фасаду та прилеглої територію. Треба було майже аварійну будівлю перетворити на сучасний музей. Проектом були передбачені суттєві заходи з реконструкції. Змінена внутрішня структура приміщень, ліквідовано більшість віконних прорізів, а ті що залишились змінені. Будівля музею змінилась повністю. Ганок перетворився на сцену для хору, а фасад став задником сцени. Фахівці МАЙСТЕРНІ МУЗЕЙНИХ ПРОЕКТІВ ОЛЕКСАНДРА АНТОНЦЯ запропонували нову концепцію експозиції, розробка якої тривала впродовж року. Розроблена спеціальна експозиційна система, для якої виготовлено унікальне експозиційне обладнання. В процесі роботи над музеєм була розроблена концепція благоустрою могили Леонтовича. Ідея полягала в тому, щоб існуючий надгробок могили був доповнений кам’яною ротондою з переліком творів композитора, а вінцем споруди став фрагмент партитури знаного в усьому світі Щедрика. Проектна пропозиція була підтримана обласним керівництвом та погоджена в Міністерстві культури України. Всі роботи по створенню музейного комплексу виконувались під авторським контролем МАЙСТЕРНІ МУЗЕЙНИХ ПРОЕКТІВ ОЛЕКСАНДРА АНТОНЦЯ.